Om LekebergsBostäder

Medarbetarna från Lekebergsbostäder står i röda tröjor framför en äng.
  1. Medarbetare

    Thomas Hjelmqvist, VD
    0706706230, e-post: thomas.hjelmqvist@lekeberg.se

    Inger Falck, Ekonomichef
    0585-487 07, e-post: inger.falck@lekeberg.se

    Britt Andersson,  Förvaltare
    0585-487 19, e-post: britt.andersson@lekeberg.se

    Karoline Larsson, Förvaltare
    0585-48245, e-post: karoline.larsson@lekeberg.se

    Maritha Jidemyr, Uthyrning, ekonomiassistent
    0585-487 09, e-post maritha.jidemyr@lekeberg.se

    Johan Hagerlund, Driftansvarig
    e-post: johan.hagerlund@lekeberg.se

    Anders Ramberg, Husvärd
    e-post: anders.ramberg@lekeberg.se
    Ansvarsområden:
    Linden
    Björken
    Tallen
    Lekebergsskolan
    Kyrkvägen modul
    Dammgatan 7-11
    Skolgatan 24
    Käppen, Storgatan 31
    Stationshuset, Storgatan 27

    Tomas Kardell Husvärd
    e-post: tomas.kardell@lekeberg.se
    Ansvarsområden:
    Storgatan 24-26
    Nygatan 13-27
    Sveagatan 5
    Kyrkvägen 23
    Villagatan 25
    Tegelgatan 2-6
    Tegelgatan 7-9
    Östra Långgatan 10
    Östra Långgatan 12-14
    Östra Långgatan 23
    Norrgårdsvägen 1,3,5,7,8 och 10
    Bangatan 12
    Tummeliten
    Berga förskola
    Oxelgården

    Tommy Larsson Appelros Husvärd
    e-post: tommy.larsson.appelros@lekeberg.se
    Ansvarsområden:
    Sveagatan 3
    Apelgatan 3, 2-4
    Vinkelboda
    Sannagatan 1
    Torghuset
    Kommunhuset
    Tulpanens förskola
    Tulpanens skola
    Hidinge förskola Norrgården och Sörgården
    Hidinge förskola Lär-Kan
    Hidinge skola
    Solberga förskola

    Ingemar Bengtsson, Ventilationstekniker
    e-post: ingemar.bengtsson@lekeberg.se
    Ansvarsområden:
    Bruksgatan 2
    Bangatan 10 A, B
    Bangatan 19
    Hagagatan 2
    Furuhöjden
    Mullhytte Letstig 19
    Hultvägen 1-5
    Mullhyttans förskola
    Brandstation
    Sannabadet
    Äventyrets förskola
    Hasselbacken LSS-boende

  2. Styrelse

    Henrik Hult, ordförande
    e-post: henrik.hult@lekeberg.se

    Kjell Edlund, 1:e vice ordförande

    Göran Pettersson, 2:e vice ordförande

    Mikael Reinholdz, ledamot

    Gerry Milton, ledamot

  3. Årsredovisningar

    Här hittar årsredovisningar i PDF-format för nedladdning.

    Filer tillgängliga för nedladdning
    Ikon som illustrerar filtyp Filnamn Filstorlek Datum fil laddades upp
    Årsredovisning 2019.pdf 1.2 MB 2020-10-01 15.23
    Årsredovisning 2018.pdf 1.2 MB 2020-10-01 15.23
    Årsredovisning 2017.pdf 606 kB 2019-02-21 10.39
    Årsredovisning 2016.pdf 4 MB 2019-02-21 10.39
    Årsredovisning 2015.pdf 3.8 MB 2019-02-21 10.39